Руськокомарівський ліцей Суббота, 27.04.2024, 00:52

Вітаю Вас Гость | RSS
Головна | | Реєстрація | Вхід
...
Предметы и вещи картинки

Меню сайту

Рідна школа

Права дітей
Національна гаряча лінія Національна дитяча гаряча лінія

Соціальні закладки

Годинник

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Головна » 2016 » Ноябрь » 10 » День української писемності та мови
13:32
День української писемності та мови

9 листопада – День української писемності та мови

   День української писемності та мови припадає на 9 листопада, що було затверджено Указом Президента України. У цей день ми вкотре вшановуємо українську мову як код нашої нації, як ознаку нашої державності, як джерело нашої духовності.

   І сьогодні, вчителі-словесники та учні  Руськокомарівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів згадали імена тих, хто впродовж віків зберігав, розвивав, розбудовував українське слово, стояв на його сторожі: Іван Вишенський, Петро Могила, Мелетій Смотрицький, Памва Беринда, Григорій Сковорода.

    Вони засвідчили існування українського слова в текстах і граматиках. А далі воно ожило у творах Івана Котляревського, Тараса Шевченка, Панаса Мирного, Івана Франка, Лесі Українки, Олександра Олеся, Максима Рильського, Олеся Гончара. Завдяки цій високій творчій праці українське слово ожило, засяяло барвами, вписалося в контекст європейської культури і духовності.

   Вчителем української мови та літератури Пащенко Антоніною Іванівною, разом з учнями 6-А та 10 класів було проведено свято «Коштовний скарб народу», метою якого було формувати розуміння того, що українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава. Розширити знання про красу і багатство української мови. Ознайомити дітей з українськими обрядами і звичаями. Пробудити почуття національної гідності.

 

   Мова – це одне з багатьох чудес світу. Вона являється тим цінним надбанням нашого буття, тією скарбницею важливих знань, що визначає нашу ментальність. У ній сконцентровано всі бажання, надії та сподівання мільйонів людей, що являють собою єдиний народ.

   Саме вона – наша мова – втілює в собі український характер, нашу пам’ять, історію та душевну міць, наші звичаї і традиції, розум і багатющий досвід поколінь, ніжну красу і силу душі людської.

І це так, бо, як сказав Володимир Сосюра:

„Мова – це душа народу, а народ без мови не народ”.

  Сьогодні стартував  Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, який, починаючи з 2000 року, проводиться на теренах нашої країни. Як великого мецената і найпалкішого цінителя української культури, його знав увесь світ. Будучи українцем за походженням, він одним із перших у сучасній історії України мислив категоріями патріотизму в контексті глобального розвитку цивілізації. Внесок Петра Яцика у розвиток нашої культури, мови, історії та традицій, створення і становлення українських освітніх закладів та центрів має неоціненне значення для нашого народу, для утвердження молодої незалежної України.

   Наша школа теж підтримує традицію проведення цього конкурсу, і  9 листопада 2016 року, в стінах Руськокомарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувсяся І етап мовознавчих змагань.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Переглядів: 443 | Додав: master1971 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *:




Освітній портал
RSS v-osviti.at.ua...

RSS ПедПРЕСА


Copyright MyCorp © 2024